דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

ניסויים קלינים

כ-1,000 מחקרים מתנהלים במקביל בשערי צדק במגוון רחב של נושאים ועם מאות חברות וארגונים. בשנת 2022 לבדה הוגשו לוועדת הלסינקי המוסדית למעלה מ-400 בקשות חדשות לאישור מחקרים רפואיים, מחצית מהם ביוזמת התעשייה.

חוזים

יחידת החוזים מקדמת ומנהלת את הצד האדמיניסטרטיבי משפטי הנדרש לצורך ביצוע ניסויים קליניים עם ארגוני בריאות, אוניברסיטאות, וחברות מסחריות בארץ ובעולם. חשיבות היחידה גדולה היות וסקרים הראו שההתנהלות המשפטית בין ארגונים היא הגורם המעכב העיקרי להשקת מחקרים חדשים. צוות היחידה מתנהל בצורת הכל תחת קורת גג אחת ובשיתוף עם יועצים מקצועיים, מטפל בכל האספקטים של ההסכם ומקשר בין הגורמים המעורבים כולל יזם המחקר, CRO, היועצים המשפטיים, החוקרים ומתאמות המחקר. היחידה נותנת שירות למגוון רחב של סוגי הסכמים כולל מחקר חוקר יזם במימון תעשיה, הסכמי ייעוץ ושירות, הסכמי מחקר, הסכמי סודיות, ועוד. משך הזמן להחזרת הערות על חוזה עומדת ברוב המקרים על 3-5 ימים.

יחידת מתאמות מחקר

במדעית ישנה יחידה לניסויים קליניים המסייעת לחוקרים בביצוע המחקר ופעילה במגוון מחלקות ויחידות. היחידה הוקמה כמנוע צמיחה במטרה לעודד ולתמוך במחקר המתרחש במחלקות וביזמים בהקשר של כל סוגי המחקר. מתאמות היחידה המנוסות מסייעות לחוקרים בכל שלבי המחקר דרך הגשות להלסינקי, ניהול תקציב, גיוס מטופלים, איסוף נתונים, ועמידה בקשר שוטף עם המוניטורים ויזמי המחקר. היחידה מסייעת גם בשימוש בפלטפורמת REDCap לאיסוף נתונים מניסויים קליניים, ובכל צורך אחר שעולה. ניתן להיעזר במתאמות היחידה באופן נקודתי-פרטני או באופן גלובלי.