מחלקת שירותי משק בית אחראית על תחומים רבים ומגוונים, בין היתר ניקיון, טקסטיל ( כביסה ומדים), העברות, אירועים ועוד. במחלקת משק בית מועסקים כ-230 עובדי ניקיון ו-15 מפקחי קומה האחראים על ניקיון כלל שטח בית החולים המשתרע על כ-90,000 מ"ר וכולל כ-50 מחלקות אשפוז, עשרות מרפאות ומכונים . בנוסף אחראית המחלקה על ניקיון ביה"ס לאחיות על שלוחותיו, כולל מגורי הסטודנטים והאחיות ברחבי העיר.
ניקוי וחיטוי כללי
בית חולים הוא מקום המעניק שירות רפואי לחולים. תפקיד ניקיון הבית בבתי החולים הוא ליצור אווירה שלווה, נטולת זיהומים ונעימה הנדרשת להחלמה מהירה של החולים. זה אמור גם ליצור אווירה ביתית עבור המטופלים.
משק בית מתייחס לניקוי כללי של בתי חולים, מחלקות אשפוז, מחלקות אמבולטורי, שטחים ציבורי ועוד.
ניקוי חיטוי ועיקור והיגיינה של סביבת המטופל
ניקוי וחיטוי סביבת המטופל מבוצע על ידי צוות ייעודי לניקוי וחיטוי סביבת המטופל וציוד רפואי
מטרת ניקיון הבית הכללי היא:
לצמצם את מספר המיקרואורגניזמים העלולים לבוא במגע עם חולים, מבקרים, אנשי צוות וקהילה; ומספקים אווירה נקייה ונעימה למטופלים ולעובדים.
במשק בית משתמשים בטכנולוגית ATP על מנת לקבל אינדיקציה על רמת הזיהומים ובכדי לטפל ולהקטין את התופעה.
טקסטיל (כביסה ומדים)
ביחידת הטקסטיל (כביסה ומדים עוברים כל יום כ - 7 טונות של כביסה. המחלקה אחראית על ניקוי הכביסה, מיונה, הכנתה וחלוקתה למחלקות. הכביסה כוללת חליפות למאושפזים ומצעים, פרגודים, וילונות ומדים לכלל צוות בית החולים. הכביסה מתבצעת במכבסות חיצוניות מפוקחות. שינוע הכביסה מתבצע במיכלים סגורים ואטומים לנוזלים.
כל הטיפול במדים השונים מתבצע כאן: קבלת מדים ממכבסה, שליחתם לכיבוס, מיון וחלוקה לצוות העובדים.
חדש, טכנולוגיה מתקדמת לחלוקת מדים במכונות שירות 24 שעות ביממה .