דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

דיקור סיני

דיקור סיני בחדר לידה

טיפול להשראת לידה במקרים שבהם יש צורך רפואי לאם או לעובר- עיקר הפניות למחלקת נשים הן של נשים המחכות בתור להשראת לידה או נשים עם ירידת מים ללא צירים שמחכות לזירוז. במיון המיילדותי עיקר הפניות לדיקור הן לשיכוך כאב בשלבים התחלתיים של הלידה ולזירוז בשלב לטנטי. כמו כן, לאחרונה, נעשים טיפולים בדיקור לפני היפוך עובר ידני.

 

בחדר לידה עצמו, עיקר הטיפולים הנעשים בדיקור הם ללידה אשר לא מתקדמת ולמצבי זירוז שונים ולמצבים של מנח עובר לא אידאלי( ראש גבוה מידי, מנח עורפי). כמו כן, נעשים טיפולים רבים להרגעת היולדת, לשיכוך כאב, לבחילות וכן הלאה. במחלקת יולדות מטפלים בבעיות שונות שעולות אחרי הלידה כמו כאבים, עצירות, חרדה. ישנו גם מחקר שמתבצע בימים אלו על ידי צוות המדקרים לטיפול בנשים בהריון עם סימפזיליוזיס.

סיפור מקרה

לאה כהן(שם בדוי) בת 42 לידה 9 הריון 10. את הקריאה אליה קיבלתי לאחר שלאה הגיעה למיון המיילדותי לפני כשש שעות עם צירים כואבים מאד ובפתיחה 2. אחרי שש שעות במיון המיילדותי אשר בהן עדיין הייתה עם פתיחה 2 ועם צירים כל דקה, כואבים חזקים כאשר היא מסרבת לכל התערבות שהמיילדות המקסימות ניסו להציע לה, כדוגמת, להיכנס לחדר לידה לקבל אפידורל או לקחת גז צחוק כדי להקל עליה. או אז המיילדות הציעו ללאה לנסות דיקור סיני...