דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המרכז המשולב לרפואה משלימה

המרכז המשולב לרפואה משלימה הוא חלק מהמערך הרפואי של המרכז הרפואי שערי צדק. הוא הוקם בשנת 1999 במטרה לקדם מחקר של הרפואה המשלימה ולבחון דרכים לשלבה ברפואה המקובלת לרווחת החולים.
מקצועות רבים נכנסים תחת המסגרת של רפואה משלימה ועל כן הוחלט להתרכז בשני מקצועות מרכזיים שנאספו עדויות מדעיות ליעילותם הנתמכות על ידי ניסיון קליני - רפואה סינית והומיאופתיה.

המרכז משתף פעולה עם מחלקות רבות בבית החולים מתוך נאמנות לתפיסה כי שילוב מושכל של רפואה קונבנציונאלית עם רפואה משלימה היא הדרך האופטימלית להיטיב עם החולה. התאמת חולים המטופלים ביחידה לאחת משתי שיטות הטיפול נעשית על ידי רופא קונבנציונאלי בשיתוף פעולה עם החולה. רופא זה גם יעקוב אחרי מהלך הטיפול כדי למנוע נזק לחולה. שינוי טיפול קונבנציונאלי או הפסקתו נעשים רק על ידי הרופא ובמידת האפשר גם בשיתוף עם הרופא המפנה.

המחלקה לכירורגיה כללית מאפשרת לשלב במסגרת האשפוז טיפולי רפואה משלימה. מטרת הטיפולים היא לסייע בהתמודדות עם החרדה והמתח לפני הניתוח ועם הכאב, ההחלמה וחיזוק הגוף והנפש אחריו. טיפולים אלה אינם פולשניים וחסרי תופעות לוואי. כל הטיפולים מתואמים עם צוות הרופאים הכירורגיים והם ללא עלות.

הטיפול ביחידה מתבצע בשני שלבים:

  1. ביקור אצל הרופא הממיין. במסגרת זו ייפגש החולה עם מנהל היחידה שיסקור את המסמכים הרפואיים שלו ובמידת הצורך יבדוק אותו. באותה פגישה ייקבע בשיתוף עם החולה מה הטיפול המתאים לו ביותר - הומיאופתיה או רפואה סינית.
  2. ביקור אצל ההומיאופת/ית או מטפל/ת סיני/ת, בהתאם לפרוטוקול הטיפולי עליו הוחלט.