דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המרכז המשולב לרפואה משלימה

אודות

מרכז המשולב לרפואה משלימה פועל היום כשותף מלא של המערך הרפואי במרכז הרפואי שערי צדק. המרכז הוקם בשנת 1999 במטרה לקדם את שילוב הטיפולים ברפואה המשלימה בתוך המסגרת הרפואית הקונבנציונלית – מה שמכונה "רפואה משולבת" או "רפואה אינטגרטיבית", לרווחת החולים. במקביל, המרכז מוביל ברמה בינלאומית בעריכת מחקרים קליניים הבודקים את יעילותם ובטיחותם של הטיפולים מתחום זה.

 

פעילות הקלינית של המרכז המשולב לרפואה משלימה:

 

כאמור, מזה שנים עובד המרכז בשיתוף מלא עם מחלקות ויחידות בתי החולים, זאת מתוך נאמנות לתפיסה כי שילוב מושכל של רפואה קונבנציונאלית עם רפואה משלימה היא הדרך האופטימלית להיטיב עם החולה

 

מהי רפואה משלימה?

רפואה משלימה הוא שם כולל לצבר של שיטות טיפול שהמשותף להן הוא העובדה כי הן אינן נלמדות בבתי הספר ובפקולטות לרפואה. רוב השיטות שונות מהרפואה הקונבנציונלית ודומות זו לזו בהתייחסותן לאדם ולמחלתו. בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בכל בעיה כבעיה מקומית, השייכת לאיבר או מערכת איברים מסוימת, מתייחסים רוב מקצועות הרפואה המשלימה לכל בעיה, גם מקומית, כבעיה של כל האדם, גוף ונפש. הטיפול מתייחס גם הוא לגוף ולנפש יחד. כל אדם חולה במחלה הטיפוסית שלו והיא שונה ממחלתו של אדם אחר, גם אם הרפואה הקונבנציונלית נותנת לשתיהן את אותו השם.

מחקרים

נושאי המחקר העיקריים של המרכז הם:


1.    מחקר קליני של הרפואה המשלימה, הומיאופתיה ודיקור 
2.    מחקר בסיסי של הרפואה המשלימה
3.    הפילוסופיה והאתיקה של הרפואה המשלימה
4.    מתודולוגיה של שיטות מחקר של הרפואה המשלימה

המערך לרפואה סינית

בשנים האחרונות המרכז הרפואי שערי צדק החל בשילוב רחב של הרפואה הסינית וכלי העבודה הראשי שבה – הדיקור הסיני, במחלקות האשפוז השונות ובראשן האגף לנשים ויולדות,  שבמסגרתו הדיקור הסיני תופס מקום כמעט בכל ימות השבוע כחלק אינטגרלי מהמענה הרפואי המוצע לכל יולדת בכל שלב הלידה בהתאם למצבה ולרצונה.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר