דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

ייעוץ תזונתי לילדים ומתבגרים

לפעילות ספורטיבית בקרב ילדים ומתבגרים יש חשיבות רבה, והיא מהווה מרכיב מהותי בדרך לאימוץ אורח חיים בריא. עיסוק בפעילות ספורטיבית בשילוב עם אימוץ הרגלי תזונה נכונים יתרמו להתפתחותו התקינה של הילד, ויאפשרו מניעה של מחלות וסיבוכים בעתיד.

המרכז לרפואת ספורט מספק סיוע, הדרכה ומעקב בכל מה שנוגע לקשר בין בריאות הילד לפעילותו הגופנית. מטרת השירותים המוצעים במרכז היא לאפשר לילדכם לעסוק בפעילות גופנית בצורה בריאה ומבוקרת, ובכך להגן עליו מפני פציעות וסיבוכים רפואיים אפשריים ולהבטיח את תקינותם של תהליכי הגדילה וההתפתחות הגופנית.

תזונת ילדים

אימוץ הרגלי אכילה נכונים הוא תהליך של למידה המתחיל כבר בינקות, ונמשך לאורך כל גיל הילדות וההתבגרות. המזון שאנו צורכים משפיע על כל מערכות הגוף - הפיזיולוגיות, הרגשיות והחברתיות.

הקשר המדעי בין תזונת הילד למיצוי פוטנציאל הגדילה וההתפתחות שלו, בין תזונה לבריאות ובין תזונה ללמידה מוכח וידוע. וכן ידוע כי חינוך לתזונה נבונה בגיל ילדות הנו מפתח לשמירה על אורח חיים בריא בגיל מבוגר. משום כך, ישנה חשיבות מכרעת לכמות, איכות ותזמון הארוחות.

בסקרים על תזונת ילדים בארץ, נמצא שישנה נטייה לצרוך כמות רבה של שומן, שומן רווי, מלח, סוכר ופחות דגנים מלאים, ירקות ופירות. הרגלים אלו תורמים לעלייה בשיעורי ההשמנה ובתחלואות הנלוות להשמנה. ייעוץ וחינוך לתזונה נבונה בגיל זה, ישפר את תפקודו היום יומי של הילד/נער ויתרום לגדילה והתפתחות תקינים.

במרכז לרפואת ספורט תוכלו לקבל ייעוץ תזונתי ממיטב אנשי המקצוע, ולהרכיב תפריט המותאם אישית לצרכיו ולמצבו הבריאותי של ילדכם.