דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

היחידה ליעוץ פסיכיאטרי

היחידה ליעוץ פסיכיאטרי במרכז הרפואי שערי צדק נותנת ייעוץ ואבחון למטופלים שמתמודדים עם חוסר איזון נפשי בשילוב עם מחלה גופנית. היחידה תומכת גם בבני המשפחה של מטופלים ומסייעת בתקשורת ובתמיכה מול המטופל.

היחידה נותנת מענה לכל מחלקות בית החולים כולל חדר מיון ומסייעת לצוות לתקשר בצורה אמפטית ותומכת עם חולים אשר מאותגרים נפשית. קיים שיתוף פעולה רב תחומי הדוק עם הצוות הרפואי, הצוות הסיעודי, השרות הפסיכולוגי והשרות הסוציאלי כדי לסייע למטופל בצורה אופטימלית במהלך האשפוז וכן לקראת שחרורו.

כמו כן היחידה מסייעת עם פניה לבית המשפט לענייני משפחה / אפוטרופוס הכללי במקרים של חוסר כשירות לקבל החלטות מדעת לקראת פרוצדורות פולשניות או מסגרות חוץ ביתיות.

מרפאת החוץ הפסיכיאטרית נותנת מענה למקרים דחופים לצורך התערבות במשבר במסגרת מרפאה ציבורית ופרטית. מטופלים במצבים שונים מקבלים מענה לבעיות מסוג פוסט טראומה, דיכאון אחרי לידה, חרדות, פסיכוזה חריפה, מצבים אפקטיביים כמו הפרעת ביפולרית ועוד.

היחידה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מרפאות חוץ בתחומים שונים כגון המטולוגיה, אונקולוגיה, כירורגיה ועוד. כמו כן היחידה הינה חלק אינטגרלי של מרפאת הזיכרון ומשתתפת בישיבות הצוות ודיונים רב תחומים על מטופלים שנמצאים בשלבים שונים של ירידה בזיכרון.

היחידה מנחה סטודנטים מהפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בסבב של פסיכיאטריה בשנה חמישית בתחום הליאזון, כמו כן לוקחת חלק פעיל בהדרכת מתמחים בפסיכיאטריה. בנוסף היחידה עוסקת במחקר בתחום הפסיכיאטריה עם דגש על פוסט טראומה.

צוות היחידה מנוסה בטיפול בכל הבעיות הנפשיות עם דגש על התערבות פסיכו-פרמקולוגית ופסיכותרפית, כאשר רוב העבודה מתבססת על דיאלוג עם המטופל ובני משפחתו במטרה להקל על הסבל הנפשי ולסייע לצאת מהמשבר.

חזון

  • גיוס צוות פסיכיאטרים עם חזון ומוטיבציה
  • פיתוח המרפאה להתערבות במשבר עם דגש על שיתוף פעולה עם גורמים בקהילה.
  • המשך עיסוק במחקר עם דגש על פוסט טראומה.

שר"פ

ניתן לקבוע תור לשר"פ דרך המזכירות:

  • ד"ר מוריה מלכא פסיכיאטרית בכירה, מנהלת היחידה ליעוץ פסיכיאטרי
  • ד"ר קורנליוס גרופ פסיכיאטר בכיר
  • ד"ר סול יברובסקי פסיכיאטר בכיר לילדים, מתבגרים ומבוגרים