דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

ייעוץ לפני ניתוח ומעקב לאחריו

ייעוץ רופא להערכה ראשונית והפניה לניתוח

הערכה ראשונית בכל הקשור לניתוחים אלקטיביים נעשית במסגרת מרפאות החוץ.
המטופלים נבדקים על ידי רופא המחלקה לפי תחומי ההתמחות השונים ובשיתוף פעולה מגבשים תכנית אבחנתית וטיפולים המותאמים באופן אישי.

מעקב לאחר הניתוח

כחלק מהטיפול הכולל מבוצע מעקב שגרתי לאחר השחרור מבית החולים.
עם השחרור מוזמנים המטופלים למרפאות החוץ לצורך מעקב לאחר הניתוח, המשך יישום התכנית הטיפולית במידת הצורך ומתן מענה לשאלות רלוונטיות המתעוררות בשלב זה.

הכנה אישית לניתוח

פגישת הדרכה פרטנית עם אחות בכירה ממחלקת כירורגיה כללית
שירות טרום-ניתוח ייחודי מוצע למטופלים הצפויים לעבור ניתוחי בטן (מעי, קיבה, לבלב, טחול, כבד ועוד) במרכז הרפואי שערי צדק: הדרכה פרטנית ע"י אחות בכירה ומנוסה מצוות המחלקה.

אנו באגף כירורגיה במרכז הרפואי שערי צדק רואים בהדרכה חלק בלתי נפרד מההכנות לניתוח, תוך שאיפה מתמדת לשפר כל העת את כלל החוויה והשירות למטופל. מניסיוננו הרב ומהמשובים החיוביים הרבים שאנו מקבלים ממטופלים, אנו משוכנעים שככל שהמטופל מגיע לניתוח ולאשפוז מוכן ולאחר תיאום ציפיות, כך יתאושש ויחלים פיזית ונפשית באופן המיטבי.

מתי נערכת ההדרכה ובאיזו מסגרת?

בין שבוע לשבועיים לפני מועד הניתוח מוזמן המטופל ליחידה הטרום ניתוחית ליום של הכנות לקראת הניתוח. במסגרת יום זה תתקיים ההדרכה האישית במחלקה הכירורגית.
האחות המדריכה תקבל את המטופל (וכל מלווה בו הוא חפץ) בחדר פרטי, לשיחה אישית של חצי שעה עד שעה. השיחה מתנהלת באווירה רגועה וחופשית ומספקת הזדמנות למטופל לשאול כל שאלה המעסיקה אותו לגבי יום הניתוח, האשפוז והתקופה שאחרי השחרור. בסוף השיחה מקבל המטופל עלוני מידע ובהם תכני ההדרכה לעיון חוזר בבית.

אילו נושאים נכללים בהדרכה?

האחות תציג את עצמה ואת המחלקה. היא תשתף את המטופל בניסיון הרב שהצטבר במחלקה בביצוע הניתוח המסוים שהוא עומד לעבור (לרבות מטופלים מרחבי הארץ המגיעים למחלקה). המטופל יקבל הסבר מפורט המתאר את כל מהלך האשפוז, דרך השחרור הביתה ועד לשלב ההתאוששות בבית שלאחר השחרור. האחות מסבירה את כל התהליך בפרטי פרטים כך שהמטופל ידע למה לצפות, יהיה פחות חרד, ישתף פעולה ויפגין שליטה עצמית טובה יותר. דגש מיוחד מושם במחלקה שלנו על ניהול הטיפול בכאב לאחר הניתוח כדי להקל על המטופל ככל האפשר. גם אפשרויות הטיפול בכאב מתוארות בפירוט בהדרכה.

באתר האינטרנט של המחלקה קיימות הדרכות מפורטות לניתוחים השונים. המטופלים ובני המשפחה מוזמנים להתעדכן ולפנות אל הצוות בכל שאלה.

לצפייה בסרטוני ההסבר והדרכה למגוון רחב של ניתוחים, מאת איגוד הכירורגים בישראל, לחצו כאן