דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

כירורגיה כללית

אודות

באגף כירורגיה כללית מבוצעים כל סוגי הניתוחים בכירורגיה כללית במסגרת מספר יחידות מקצועיות.

העבודה כוללת שיתופי פעולה רב-תחומיים עם מחלקות שונות בבית החולים, ביניהן המכון האונקולוגי, היחידה לרדיולוגיה אבחנתית, מכון הגסטרו, המחלקה למחלות זיהומיות ושירות הכאב. בנוסף מתמחים רופאי האגף בניתוחים לפרוסקופיים (ניתוחים זעיר-פולשניים בחלל הבטן) להסרת גידולים ולטיפול במחלות שפירות של מערכת העיכול. כחלק מהעבודה השוטפת מתקיימות פגישות קבועות להצגת חולים ודיון בתיקיהם, הכל על מנת להבטיח טיפול אופטימלי ברמה גבוהה. ניתן לשלב במסגרת האשפוז טיפולי רפואה משלימה. עיקר הטיפול מתמקד בשני תחומים - דיקור והומיאופתיה. מטרת הטיפולים היא לסייע בהתמודדות עם החרדה והמתח לפני הניתוח, ועם הכאב, ההחלמה וחיזוק הגוף והנפש לאחר הניתוח. טיפולים אלה אינם פולשניים וחסרי תופעות לוואי. כל הטיפולים מתואמים עם צוות הרופאים הכירורגיים והם ללא עלות.

ייעוץ לפני ניתוח ומעקב לאחריו

ייעוץ רופא להערכה ראשונית והפניה לניתוח - הערכה ראשונית בכל הקשור לניתוחים אלקטיביים נעשית במסגרת מרפאות החוץ.
המטופלים נבדקים על ידי רופא המחלקה לפי תחומי ההתמחות השונים ובשיתוף פעולה מגבשים תכנית אבחנתית וטיפולים המותאמים באופן אישי.

מעקב לאחר הניתוח - כחלק מהטיפול הכולל מבוצע מעקב שגרתי לאחר השחרור מבית החולים.
עם השחרור מוזמנים המטופלים למרפאות החוץ לצורך מעקב לאחר הניתוח, המשך יישום התכנית הטיפולית במידת הצורך ומתן מענה לשאלות רלוונטיות המתעוררות בשלב זה.

הגישה הלפרוסקופית (ניתוחים זעיר-פולשניים)

ניתוח לפרוסקופי מאפשר לבצע את מרבית הפרוצדורות דרך כמה חתכים קטנים מאוד (5-10 מ"מ) באזור הטבור, ללא צורך בחתך ניתוחי ארוך לפתיחת הבטן. לאחר ביצוע החתכים מחדירים לחלל הבטן גז פחמן דו חמצני לניפוח הבטן (בסיום התהליך הגז נשאב החוצה). לאחר מכן המנתח מחדיר לדופן הבטן סיב אופטי שבקצהו מצלמה קטנה המחוברת למסך טלוויזיה ומאפשרת לו לראות על המסך את הנעשה בחלל הבטן. בהמשך מוחדרים צינורות הנקראים טרוקרים, דרכם מוחדרים לחלל הבטן מכשירים מיוחדים בעזרתם מבוצע הניתוח.

הכנה נפשית לניתוח

את המונח ניתוח מגדיר המילון כפעולה רפואית פולשנית לשם הטבת מצבו הרפואי של המנותח. בגוף ההגדרה טמונים שני הקטבים ביניהם נמצא המנותח בתקופת הניתוח מבחינה רגשית: כאב מול תקווה, פחד מול פתרון, חודרנות מול צמיחה.
מטרתנו בדפי ההסבר האלה לנסות למפות את ההיבטים הנפשיים שלפעמים מתעוררים סביב ניתוח על מנת לאפשר הכנה נכונה שתמנע העצמת רגשות שליליים ותגביר את היכולת לגייס כוחות ולהתמודד בצורה הטובה ביותר עם אירוע זה.

פעילות אקדמית והוראה

ביה"ח שערי צדק מסונף בסינוף אקדמי מלא לביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה. במחלקתנו מתקיים מגוון רחב של פעילות אקדמית והוראתית הכוללים הוראת מתמחים, הוראת סטודנטים, מחקרים, הצגות בכינוסים בארץ ובחו"ל, פירסום מאמרים, ישיבות וידיאו עם מרכזים רפואיים בארה"ב ועוד.

מה המטופלים אומרים עלינו?

טרם נתקלתי בשרות כל-כך אנושי, רגיש ומקצועי כפי שקיים כאן!
מעריכים ומוקירים מעומק הלב!
מתוך טופס משוב על המחלקה הכירורגית, אפריל 2017. נכתב בעילום שם.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר

 • טלפון : 02-6666310
 • מוקד לזימון תורים : 02-6555999
 • מזכירות כירורגיה כללית : 02-6666465
 • פקס: 02-6666253
 • מיקום: בניין ראשי, קומה 6
 • עובדת סוציאלית

  גב' כוכבה ארמוזה,      
  טל' 02-6555789, דוא"ל kochavar@gmail.com

  מחלקת אשפוז - דלפק

  02-6555569