דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

בדיקת עיניים בילדים

במרפאת עיניים ילדים ופזילה מתבצעת בדיקה מקיפה ע"י צוות רב תחומי לילדים ולמבוגרים עם פזילה.

הבדיקה כוללת:

* בירור רקע התפתחותי ורפואי של הילד, היסטוריה רפואית ומידע לגבי מחלות עיניים בבני משפחה קרובים. כאשר מדובר בפזילה יש להביא תמונות עבר.
* בדיקת חדות הראיה בהתאם לגיל, לרמת ההתפתחות, גילו ויכולת שיתוף הפעולה של הילד.
* בדיקה אורטופטית: הבדיקה האורטופטית כוללת בדיקת תנועות עיניים, בדיקת (פזילה ב-9 כיווני מבט לרחוק ולקרוב) ומדידת תפקוד הראיה הדו עינית (מיקוד). בשלב זה אנו מבצעים גם בדיקת PAT(Prism Adaptation Test) החיונית להערכת מידת הפזילה מעבר לבדיקה השגרתית וב-Hess Screen .
*הזלפת טיפות: בדיקת עיניים מקיפה בילדים מחייבת בדיקה גם לאחר הזלפת טיפות עיניים להרחבה. בדרך כלל 2 טיפות בכל עין, פעמיים בהפרש של כ-5 דקות. לאחר מתן הטיפות יש להמתין כחצי שעה להרחבת האישונים במלואה. הטיפות מעט צורבות ומשך הצריבה נמשך למספר שניות בלבד.
לעיתים ילדים גדולים מתלוננים על טשטוש הראיה לקרוב בעקבות הזלפת הטיפות. בדרך כלל הטשטוש נמשך כ - 6 שעות ואצל ילדים בעלי עיניים בהירות יכול להמשך כ-24 שעות.
* בדיקה אופטומטרית: הבדיקה האופטומטרית בילדים שונה מאד מזו שבמבוגרים. קביעת הכוח האופטי של העין ("המספר") נעשית באופן אובייקטיבי, ואינה דורשת שיתוף פעולה מהילד. הבדיקה מתבצעת ע"י אופטומטריסט מומחה לבדיקות בילדים, בעזרת רטינוסקופ ועדשות בדיקה לאחר מתן טיפות הרחבה. האופטומטריסט גם מודד את הכוח של המשקפיים הקיימים.

אנא זכרו להביא משקפיים קודמים לבדיקה!