דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות מרפאת מוז

ניתוח מוז (Mohs) הוא טכניקה מיוחדת ומאוד יעילה להסרת גידולי עור. השיטה פותחה והוצגה לראשונה ע"י ד"ר פרדריק מוס מאוניברסיטת ויסקונסין שבארה"ב בשנת 1930 וכיום משתמשים בה רופאים בכל רחבי העולם. ניתוח מוז שונה משאר טכניקות הניתוח בכך שהוא מאפשר בדיקה מיקרוסקופית מידית ושלמה של כל רקמת הגידול שהוסרה ובכך מבטיח את הסרת כל שורשי הגידול ושלוחותיו באופן מלא. שיעור ההצלחה של הניתוח בסילוק הגידול ומניעת חזרתו הוא הגבוה ביותר מבין כל הטיפולים הקיימים לסרטן העור ועומד על כ-99%.

השיטה נועדה לגידולים מסוג Basal Cell Carcinoma) BCC) ו-Squamous Cell Carcinoma) SCC), בראש ובראשונה באזור הפנים, הראש והצוואר. בנוסף, ניתן לטפל במצבים בהם גידולים אלו חזרו או הופיעו במקומות אחרים בגוף. ניתוח מוז נמצא בסל הבריאות לגידולים באזור הפנים, הראש והצוואר, אך מאושר במקרים מיוחדים לביצוע גם באזורי גוף אחרים.

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית במסגרת אמבולטורית, ובסיומו לרוב מבוצע שחזור אסתטי מלא ע"י מנתח המוס. ההליך אינו מצריך אשפוז אלא במקרים מיוחדים.
הניתוח מבוצע ע"י רופאים בעלי הכשרה מתאימה לביצוע ניתוחי מוז, רפואת עור כללית והיסטופתולוגיה של העור, בשילוב עם צוות מיומן של אחיות, טכנאי עיבוד רקמות ומעבדה מיוחדת המאפשרת את בדיקת הרקמה בשלמותה.