דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים ע"ש אן וג'ו טרנר

ברוכים הבאים למרכז למחלות מעי דלקתיות בילדים ובני נוער בשערי צדק, ביתם השני של מאות ילדים ובני נוער עם קרוהן וקוליטיס כיבית המטופלים אצלנו מכל הארץ. לטיפול במסגרת של מרכז מצוינות רב-תחומי יש יתרון גדול בניהול מחלות כרוניות אלו לאור ההתפתחות העצומה באפשרויות הטיפול והאבחון והיכולת לספק טיפול הוליסטי רב צוותי.

במרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק מקבלים הילדים ובני משפחותיהם את מכלול הטיפול, הליווי והתמיכה באווירה אישית וברמה המקצועית הגבוהה ביותר. המרכז מנוהל על ידי פרופ' דן טרנר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, כבד ותזונה בילדים ומומחה במחלות מעי דלקתיות, ובסיועם של ד"ר אורן לדר וד"ר רפי לב-ציון, בנוסף לשאר רופאי המכון.
העיקרון המנחה עליו מושתת המרכז הוא טיפול זמין ורב-תחומי תחת קורת גג אחת. במרכז זמינות היא מילת המפתח מתוך הבנה שהתקף קרוהן או קוליטיס לא יכול לחכות להערכה ולטיפול. הרופא זמין למטופלים 24 שעות ביממה במקרה הצורך, ואין המתנה לתורים.

לפי צורך פרטני מתקיימות מרפאות רב-תחומיות משותפות עם מומחים בכירורגיה, ראומטולוגיה, המטולוגיה, אנדוקרינולוגיה ומחלות זיהומיות. ייעוץ לתזונה נכונה ניתן על ידי הדיאטנית המנוסה של המרכז וכולל מעקב שגרתי אחר גדילה, מעקב אחר רמות ויטמינים בדם והשלמת חסרים. ערך מוסף של המרכז הוא מיומנותו של הצוות בטיפול בתזונה כתחליף לסטרואידים במקרים נבחרים. מערך סיעוד מיומן ומסור עומד לרשות המטופלים לצורך מתן מגוון שירותים לרבות הזלפת תרופות, מעקב חיסונים, טיפול בנגעים מקומיים, בדיקות שגרתיות והדרכה.
מטופלינו מרוויחים משיתוף פעולה של המרכז למחלות מעי דלקתיות בילדים ובני נוער עם המרכז לרפואה משלימה בשערי צדק (בניהול ד"ר מנחם אוברבאום), שם אפשר ליהנות מטיפול משלים שפותח למחלות מעי דלקתיות בהנחה משמעותית תוך תיאום עם הצוות המטפל.
נוסף על העבודה השגרתית, עוסקים רופאי המרכז למחלות מעי דלקתיות במחקר קליני ומעבדתי אינטנסיבי מתוך מטרה להתחקות אחר הבסיס להתהוות מחלות המעי הדלקתיות ולפתח גישות טיפוליות חדשניות. במסגרת המחקרים מוצעים טיפולים שאינם זמינים באופן שגרתי.

מתוך הבנה עמוקה של ההשפעות שיש למחלות מעי דלקתיות בילדים ובני נוער על כל היבטי החיים של המטופל ומשפחתו, אנו מציעים שפע של פעילויות תמיכה נוסף על האבחון, הטיפול והליווי בתחומים הקליניים, ובכלל זה:
• סיוע לימודי באמצעות בית הספר שעל יד מחלקות הילדים, המעניק עזרה בהשלמת חומר לימודי תוך שמירה על קשר עם משרד החינוך ועם בית הספר של המטופל.
• ריפוי באמנות ובמוזיקה.
• סדנאות ייחודיות לילדים ולבני נוער (וקבוצות מקבילות להורים) להתמודדות עם קרוהן וקוליטיס בגיל ההתבגרות (מתקיימות בהצלחה רבה פעם בחודש מאז 2008). הקבוצות פועלות בהנחיית פסיכולוגים מומחים ומנוסים.
להצטרפות לסדנאות (הפתוחות לחולים מכל הארץ) ולפרטים נוספים אודות פעילותן נא לפנות לגב' תמר אלטרץ בטלפון 02-6666482. הפעילות ללא עלות וממומנת מתרומות.