היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית במרכז הרפואי שערי צדק מטפלת בכל מי שסובל ממחלות כלי דם הדורשות צנתור מוח ומסייעת להם להשתקם באופן מיטבי, מתינוקות רכים עם בעיות מולדות בכלי הדם ועד קשישים.

היחידה הוקמה בשנת 2016  כחלק ממערך המוח החדש והפיכתו של בית החולים לבית חולים שלישוני הנותן מענה רפואי מלא. במסגרת זו הקים בית החולים את אחת היחידות המפוארות והמשוכללות ביותר בעולם עם רכישת ציוד מתקדם ביותר המאפשר טיפול באמצעות צנתור בדיוק מריבי במחלות של כלי הדם המוחיים ומערכת העצבים.

למכשור החדיש, מערכת ה- Artis-Q, יתרונות רבים:

המערכת מאפשרת הדגמה ברזולוציה מיטבית של עד 70% יותר ממערכות קונבנציונליות, והינה חיונית בעיקר להדמיית כלי דם קטנים במח. הדבר מתאפשר בעזרת טכנולוגיה ייחודית שפתוחה במפעלי חברת "סימנס" עם שפופרת ה: GIGALIX" 

מערכת  ה- Artis Q הינה המערכת המתקדמת בעולם מסוגה, המאפשרת חיסכון בקרינה של עד 60%, דבר המתאפשר בעזרת טכנולוגיית ה:"CARE" .

המערכת בעלת גלאי ייחודי ,בטכנולוגיית 16 ביט, המאפשר הדגמה של 65000 גווני אפור שונים, המשפרים משמעותית את איכות התמונה בהרכשה תלת מימדית. המערכת יודעת לייצר תמונות "דמויות CT" ברזולוציה גבוהה במיוחד המאפשרות דיאגנוסטיקה וטיפול מיטביים, דבר חשוב במיוחד בפעולות חירום  כדוגמת: שבץ, ומפרצות.



 

ישנם מספר מצבים דחופים בהם יבוצע צנתור מוח:

דימום מוחי כתוצאה ממפרצת מוחית

עיוות (מלפורמציה) בכלי הדם במוח 

שבץ מוחי עם חסימה פתאומית של כלי דם 


כמו כן, ישנם מצבים שאמנם אינם מוגדרים כדחופים אך גם בהם יבוצע צנתור מוח, אולם במקרים אלה ניתן להתאים את הטיפול מראש ואין צורך לפעול במהירות.

הצנתור מתחיל במפשעה, עובר דרך עורקי הבטן והחזה ומגיע למוח, שם יישלף קריש הדם החוצה. כאשר מדובר בחסימה של כלי דם גדול במוח, בדרך כלל הפרוצדורה מבוצעת ללא הרדמה כללית הן כדי לחסוך בזמן והן כדי להשיג את שיתוף הפעולה של המטופל. מעבר לכך, תחת הרדמה מקומית ניתן יהיה להבחין בשיפור אצל המטופל תוך דקות ספורות - הוא יתחיל להזיז יד או רגל, יחזור לדבר ועוד.