הרכב מנצח


כנס פתיחת סדנאות התמודדות לילדים ובני-נוער עם מחלות מעי דלקתיות
המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים, המרכז הרפואי שערי צדק

לצפייה בתמונות האירוע, באדיבות הצלמת אילנית בלגיל סלומון

 

ביום חמישי 15/10/15 נפגשו למעלה מ- 150 ילדים, בני נוער והוריהם מרחבי הארץ המתמודדים עם מחלות קרוהן וקוליטיס כיבית בכנס השנתי השמיני ע"ש ד"ר יוסף פבר ז"ל.  הכנס החגיגי פתח את שנת הפעילות השמינית של סדנאות התמודדות לילדים ולבני הנוער והוריהם של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק.
 

הרכב מנצח - הרשמה

 

הכנס השנתי השמיני החגיגי נפתח בהתכנסות של הילדים, בני הנוער והוריהם במרכז הרפואי שערי צדק. הבאים התכבדו בארוחת ערב שהותאמה גם לאלו שמחלתם מגבילה אותם למזונות מסוימים.
ההורים והילדים עברו בין תחנות שונות שאוישו על ידי נציגים מהמרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים והעמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית. התחנות כללו מידע בנושאי תזונה, הטבות בבית הספר, זכויות סוציאליות וגיוס לצה"ל. באחד הדוכנים התאפשרה הרשמה למחקר "ג'ם" שמנסה להתחקות אחר הסיבות להתהוות מחלת הקרוהן. 
באולם האירועים נשאו דברי ברכה פרופ' יונתן הלוי, מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' דן טרנר, מנהל המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק, וגב' סילבי עמר, מנכלי"ת העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית. באי הכנס צפו ברגעים מרגשים מתוך סרטה של נציגת בני הנוער המקסימה רז אסייג שריגשה את הקהל בהתמודדותה האמיצה עם מחלת הקרוהן. 

 

הרכב מנצח - סדנת ברייקדאנס

 

בסיום טקס הפתיחה השתתפה קבוצת ילדים אחת במופע ריקוד ומוסיקה אינטראקטיבי בסגנון היפ הופ וברייקדאנס בהנחיית הרכב הברייקדאנס "אריות ציון". ריקוד היא דרך לשחרר מחסמים ועכבות ולשכלל את יכולת הביטוי. ניתן באמצעותו לפרוק לחצים ומתחים ותרומתו גדולה לחשיבה חיובית.
קבוצת בני הנוער השנייה נפגשה עם עדי זוסמן, דיאטנית קלינית ומאמנת בריאות ועם אמיר זמורה, פסיכותרפיסט ומורה למדיטציה בשיחה על המחלה כמדריכה להחלמה. נלמדו דרכים לשלוט על המחלה, כגון יצירת מחשבות חיוביות. בני הנוער תרגלו הקשבה לתחושות הגוף. 
קבוצת הילדים המשיכה למפגש עם אודי דנקר, הפסיכולוג המלווה את הסדנאות מראשיתן ועם דורית בן-גד אלבז, פסיכולוגית חינוכית רפואית שמלווה את קבוצת הגיל הצעירה בסדנאות והפעם בסימן יצירה חופשית.  הם עטו על עצמם תחפושות שונות ושיחקו במשחקי תפקידים שדרכם נתנו ביטוי לאופן ההתמודדות שלהם עם המחלה.  
סדנה זו סימנה את תחילתן של סדנאות הבאות שתכלולנה טיפול התנהגותי-קוגנטיבי שהוכח כיעיל במחלות מעי דלקתיות.  הקבוצות התחלפו וניתנה גם הזדמנות לילדים ולנוער להיפגש, לדבר ולהחליף חוויות.
בקבוצת ההורים התקיים פאנל מומחים בהנחייתו של פרופ' דן טרנר ובהשתתפות פרופ' אריה לוין, ד"ר אורן לדר וד"ר רפי לב-ציון, מומחי גסטרואנטרולוגיה בילדים בכירים מהמרכז הרפואי שערי צדק. הפאנל דן בטיפולים ביולוגיים במחלות מעי דלקתיות. ההורים התרשמו מקרוב על ההתפתחויות בתחום הטיפולים הביולוגיים, המחלות ותרופות חדשות. נשאלו שאלות והתפתח דיון ער בין ההורים לבין חברי הפאנל.

 

הרכב מנצח - מופע ברייקדאנס בשיתוף הילדים

 


בסיום הפעילויות הקבוצתיות נפגשו הילדים, בני הנוער וההורים לקינוחים ולהפסקה מתוקה של וופל בלגי וקרפים מתנת ארגון שמחה לילד. לבסוף התכנסו כולם באודיטוריום למופע ראפ, ברייקדאנס והיפ הופ של  ההרכב הנוגע "אריות ציון". במהלך המופע עלו הילדים על הבמה, והשתתפו בריקוד ובשירה עם הרקדנים. כולם יצאו שמחים, נרגשים ומחויכים.

כנס זה היה אירוע הפתיחה של סדנאות התמודדות לשנת 2015-2016 בשערי צדק. הסדנאות ממומנות על ידי המרכז לקרוהן וקוליטיס בשערי צדק בעזרת תרומות ופתוחות למשפחות מכל הארץ, גם אלו אשר אינן מטופלות במרכז. 
כולם מוזמנים להירשם!


תודה לחברות שנתנו חסות לאירוע מיוחד זה: 

הרכב מנצח - נותני חסות