שולפים מהבטן יחד כובשים את היער


אירוע האביב החמישי השנתי של ילדי הקרוהן והקוליטיס והוריהם
המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים ע"ש אן וג'ו טרנר במרכז הרפואי שערי צדק
בשיתוף העמותה הארצית לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית
מאי 2015

לצפייה באלבום תמונות מהאירוע, באדיבות הצלמים 
אילנית בלגיל-סולומון ודיויד בר דוד


בבוקר יום שישי נאה התכנסו ביער בן שמן ילדים ובני נוער החולים בקרוהן וקוליטיס והוריהם לאירוע האביב השנתי האתגרי.
אירוע האביב נערך זו השנה השביעית על-ידי המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים ע"ש אן וג'ו טרנר במרכז הרפואי שערי צדק בשיתוף העמותה הארצית לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית והשנה גם בשיתוף הקרן הקיימת לישראל.
האירוע הוא חלק מסדנאות התמיכה וההתמודדות שהמרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק עורך לילדים, בני הנוער והוריהם במהלך השנה. 

 

שולפים מהבטן - התכנסות


כמאתיים ילדים והורים הגיעו בהסעות מאורגנות ופרטיות ליער בן שמן ולאחר שהתכבדו בארוחת בוקר ממטבח שערי צדק התכנסו לדברי פתיחה חגיגיים. 
פתח את האירוע פרופ' דן טרנר, מנהל המרכז לקרוהן וקוליטיס משערי צדק. גב' סילבי עמר, מנכ"ל העמותה הארצית לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית וד"ר חיים מסינג, מנהל מחוז מרכז בקרן קיימת לישראל המשיכו ובירכו את המשתתפים. 


שולפים מהבטן - משתתפים בפעילויות אתגריות ביער


המשתתפים חולקו לשלוש קבוצות גיל, קיבלו חולצות עם לוגו אירוע, כובעים וגם זוג אופניים לרכיבה בשבילי היער. הילדים רכבו במעבה היער שם חיכו להם ארבע תחנות אתגריות - תחנת אתגר גובה בין צמרות העצים, תחנת לוחמי היער - ירי ברובי לייזר, תחנת פריזבי פורסט תחרותית שהעביר הפסיכולוג אודי דנקר וכן תחנת מצנח של קק"ל.
מלבד ההנאה הצרופה הילדים ובני הנוער למדו שהמחלה אינה מעמידה מחסום בפני שום אתגר.  

 

שולפים מהבטן - עודד פז והילדים


במהלך הפעילות הפתיע את הילדים כוכב הילדים המפורסם עודד פז שהצטלם וחילק חתימות.

ובינתיים התכנסו ההורים לסדנת תזונה במחלות מעי דלקתיות. לאחר שיחת הסבר של פרופ' טרנר, הפשילו ההורים שרוולים והתגייסו לחוויית בישול קסומה עם השף עומר מילר - סדנת פויקה מותאמת לקרוהן וקוליטיס. 
בזמן שהסירים בעבעו על המדורה ההורים השתתפו בפורום של שאלות ותשובות בנושא תזונה במחלות מעי דלקתיות- מתיאוריה למעשה עם הדיאטנית הקלינית של המרכז הרפואי שערי צדק גב' רונית דדוש וכן עם גב' עדי זוסמן, דיאטנית ומאמנת מרכז "דרך הבטן".

 

שולפים מהבטן - ההורים מבשלים   שולפים מהבטן - ההורים בשיחה עם הדיאטניות


בסיום יום הפעילות האינטנסיבי התכנסו כולם לארוחת צהריים חגיגית וטעימה מעשה ידי ההורים והתכבדו לקינוח באמן בלונים מיוחדים. האמיצים באמת יצאו למלחמת לייזר-טאג של הורים כנגד ילדים.... ומי ניצח?

אירוע האביב הוא חלק מהסדנאות שמתקיימות בהצלחה רבה במשך כל השנה במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים. בסדנאות משתתפים בני נוער רבים והוריהם מכל רחבי הארץ שמספרם הולך וגדל בכל שנה. הפסיכולוג אודי דנקר עם הפסיכולוגית החינוכית רפואית דורית בן-גד אלבז נפגשים בשערי צדק מדי חודש למגוון פעילויות בקבוצות נפרדות לפי גילאים. כחלק מהקבוצה מועברת פעילות של טיפול קוגנטיבי- התנהגותי, שהוכחה כיעילה במחלות מעי דלקתיות וסדנאות דרמה ודימוי גוף. ההורים נפגשים בנפרד עם הפסיכולוג ד"ר יאיר עינת לפעילויות המתמקדות בתמיכה הדדית והורות לבני נוער עם מחלה כרונית. בין המפגשים, השיח ממשיך בקבוצה סגורה ייעודית לבני הנוער בפייסבוק של המרכז. 
אנו מזמינים ילדים ובני נוער עם קרוהן וקוליטיס כיבית והוריהם מכל הארץ להצטרף לפעילויות הייחודיות של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק לכל אורך השנה ללא עלות! 
ואל תשכחו לבקש להצטרף לקבוצת הפייסבוק הסודיות והסגורות של הילדים ושל הוריהם.

תודה לכולם ולהתראות בעונת הסדנאות הבאה!