סדנת מסכות


במסגרת סדנאות ההתמודדות לבני-נוער עם קרוהן וקוליטיס כיבית
המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים, המרכז הרפואי שערי צדק
ינואר 2015


במרכז הרב תחומי לקרוהן וקוליטיס בילדים ע"ש אן וג'ו טרנר בשערי צדק מתקיימות זו השנה השביעית סדנאות התמודדות עם המחלות עבור בני הנוער והוריהם. 
במסגרת הפעילות הענפה במרכז התקיימה לאחרונה סדנת מסכות ייחודית בתיאטרון פסיק בפעילות משותפת עם שערי צדק. השחקן אסי שמעוני אירח את בני הנוער והוריהם לערב מיוחד בתיאטרון.

 

שחקני תיאטרון פסיק עוטים מסכות


עבודה עם מסכות משחררת מעכבות ועשויה ליצור בסיס לשינוי ולתובנות חדשות חיוביות. מעבר לעוצמה שמקרינה המסכה על הבמה, יש בה גם עוצמה רבה עבור המשתתף בסדנה. מצד אחד היא מסתירה ומצד שני היא מאפשרת לקיים דיאלוג כן ועשיר עם העולם הפנימי באופן גלוי. ההסתרה מאפשרת למטופלים להיות הם עצמם ובאופן פרדוקסלי להשיל מעצמם את המסכות הרגילות שלהם וההגנות שפיתחו. ההנאה מהמשחק עם מסכה מגבירה את האמון בעולם הפנימי, משכללת את הדמיון והיצירתיות ומאפשרת התבטאות חופשית עם הסביבה.
הילדים וההורים סיירו תחילה במבנה המשוחזר של התיאטרון שנמצא במרכז העיר ירושלים. מבנה ערך היסטורי רב ובתוכו קיימות שלוש קבוצות תיאטרון שפועלות במקביל. הילדים וההורים זכו להסברים על האולמות השונים ועל דרך פועלו של התיאטרון. 

 

אסי שמעוני מדבר עם הילדים


לאחר מכן ההורים השאירו את בני הנוער עם אסי והסדנה החלה. הילדים עטו על עצמם מסכות ואלתרו משחק בדמויות שונות. בדרך מיוחדת והומוריסטית זו המשולבת בהנאה ובמשחק הילדים התחברו לרגשות, לתפקוד ולקונפליקטים פנימיים וחיצוניים הקשורים למחלתם. המשתתפים יצאו מהסדנה מלאי אנרגיות חיוביות.

תודה גדולה לאסי שמעוני מתיאטרון פסיק שאפשר קיומו של ערב מיוחד זה.