הכוח של הביחד


כנס פתיחת סדנאות ההתמודדות לבני-נוער עם קרוהן וקוליטיס כיבית
המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים, המרכז הרפואי שערי צדק

לצפייה באלבום התמונות מהאירוע


ביום רביעי, 29/10/14, נפגשו כ-200 ילדים, בני נוער והוריהם מרחבי הארץ המתמודדים עם מחלות קרוהן וקוליטיס כיבית בכנס השנתי השביעי ע"ש ד"ר יוסף פבר ז"ל. הכנס החגיגי פתח את שנת הפעילות השביעית של סדנאות ההתמודדות לילדים והוריהם של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק.


הכוח של הביחד - התכנסות


הכנס השנתי השביעי ע"ש ד"ר יוסף פבר ז"ל נפתח בהתכנסות של הילדים, בני הנוער והוריהם במרכז הרפואי שערי צדק. הבאים התכבדו בארוחת ערב קלה שהותאמה גם לילדים שמחלתם מגבילה אותם למזונות מסוימים.
נציגים מהמרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים מהמרכז הרפואי שערי צדק ומהעמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית פגשו את הילדים והוריהם בתחנות מידע שונות, ביניהן תזונה, גיוס לצה"ל, הטבות בבית הספר וזכויות סוציאליות. במקביל הועמד דוכן הרשמה למחקר "ג'ם" שמנסה להבין את הסיבות להתהוות מחלת הקרוהן על ידי מעקב אחר אחים ואחיות בריאים של חולי קרוהן. נרשמה התעניינות רבה מצד המשתתפים בעמדות השונות. 
הכנס נפתח רשמית באולם האירועים, שם נשאו דברי ברכה פרופ' דן טרנר, מנהל המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק, ועו"ד אייל צור, יו"ר העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית. נציגת בני הנוער המקסימה לירון קליינמן בירכה את המשתתפים בנאום פתיחה מרגש שבו תיארה את יתרון הסדנאות והרגשת הביחד וקראה לחבריה להצטרף לסדנאות. בסיום טקס הפתיחה עזבו הילדים לשני אולמות נפרדים לפי קבוצות גיל.

 

הכוח של הביחד - משתתפות בסדנה
 

קבוצת ילדים אחת השתתפה במופע אימפרוביזציה מבית היוצר של תיאטרון אימפרוב. השחקנים שיתפו את הילדים במופע דינמי ומצחיק של אלתורים ומוסיקה. מטרת המופע הייתה לחזק את הביטחון העצמי בצורה חווייתית, לגבש מחשבה חיובית ולהדגיש את חשיבות הגיבוש החברתי והשיתוף בין הילדים. תובנות אלה חשובות במיוחד לחולה במחלה כרונית הקשורה לכאבים ואי נוחות תכופה.
קבוצה בני הנוער השנייה נפגשה עם אודי דנקר, הפסיכולוג המלווה את הסדנאות מראשיתן, ועם גב' דורית בן-גד אלבז, פסיכולוגית חינוכית רפואית שתלווה את הסדנאות השנה. הילדים השתתפו בסדנת העצמה בסימן גיבוש קבוצתי. סדנה זו סימנה את תחילתה של סדרת הסדנאות לשנה זו שתכלולנה טיפול התנהגותי-קוגנטיבי שהוכח כיעיל במחלות מעי דלקתיות.  
הקבוצות התחלפו ביניהן לאחר שעה וניתנה לילדים ולנוער גם הזדמנות להיפגש, לדבר ולהחליף חוויות.
במקביל, הפסיכולוג ד"ר יאיר עינת, שמלווה גם הוא את הסדנאות מתחילתן, הרצה בפני קבוצת ההורים על חשיבותה של לכידות קבוצתית. לאחר מכן חולקו ההורים לארבע קבוצות מומחים בנושאים לפי בחירתם: קבוצה אחת ובראשה פרופ' דן טרנר השתתפה בשיחה בנושא קרוהן וקוליטיס כיבית למתחילים, קבוצה שנייה השתתפה בשיחה בנושא קוליטיס כיבית עם פרופ' אריה לוין, קבוצה שלישית עם ד"ר עמית אסא דנה בנושא קרוהן עם תרופות ביולוגיות והקבוצה הרביעית בראשותו של ד"ר רפי לב-ציון מהמרכז הרפואי שערי צדק דנו בנושא קרוהן ללא תרופות ביולוגיות. ההורים זכו לשמוע מקרוב על ההתפתחויות בתחום המחלות ועל תרופות חדשות, שאלו שאלות רבות והתפתחו דיונים מרתקים בין ההורים לבין עצמם שהדגימו את חשיבות "הביחד".

 

הכוח של הביחד - הסטנדפיסט שחר חסון בהופעה


בסיום הפעילויות הקבוצתיות נפגשו הילדים, בני הנוער וההורים לקינוחים ולהפסקה מתוקה של וופל בלגי וקרפים מתנת ארגון שמחה לילד.
לבסוף התכנסו כולם באודיטוריום למופע הסטנד-אפ המצחיק עד דמעות של הסטנדאפיסט הנודע שחר חסון. הילדים וההורים יצאו שמחים, נרגשים ומחויכים.
 

כנס זה היה אירוע הפתיחה של סדנאות התמודדות לשנת 2014-2015 בשערי צדק. הסדנאות מסובסדות כמעט לחלוטין על ידי המרכז לקרוהן וקוליטיס בשערי צדק בעזרת תרומות ופתוחות למשפחות מכל הארץ, גם אלו אשר אינן מטופלות במרכז. 

כולם מוזמנים להירשם!


תודה לחברות שנתנו חסות לאירוע מיוחד זה:
הכוח של הביחד - נותני חסות