18,000 אנשים בישראל לוקים בשבץ מוחי מדי שנה, כ-2000 מתוכם בירושלים ובסביבתה. בשבץ מוחי כל דקה שחולפת ללא טיפול מביאה לאיבוד חיות של כ-2 מיליון תאי מוח. חלון הזמן לטיפול מרגע הופעת הסימנים של שבץ מוחי הוא עד ארבע וחצי שעות לטיפול התרופתי ועד כשמונה שעות לטיפול כירורגי (צנתור מוח דחוף). עם זאת חלון הזמן לטיפול הפולשני אינו רלוונטי לכל המטופלים. 

כיום בישראל אחוז קטן בלבד מהחולים זוכה לטיפול ראוי בזמן אמת, בעיקר בשל עיכובים בהגעה לחדר המיון. המיקום הגיאוגרפי של בית חולים המשמש מרכז טראומה לטיפול בשבץ מוחי הוא פונקציה קריטית למתן מענה מיטבי למצבים של שבץ חריף. 

יחידת השבץ המוחי במרכז הרפואי שערי צדק, ביחד עם המחלקה לטיפול נמרץ נוירולוגי, ערוכות לספק מענה מידי, מקצועי ומהיר לחולי שבץ בירושלים וסביבתה, בין היתר בזכות המיקום המרכזי של בית החולים. מטופלים דחופים מתקבלים ביחידת טראומה ייעודית הערוכה לבצע אבחון מהיר (בסיוע מכון ה-CT) וקביעת תכנית טיפולית תרופתית (טרומבוליזה) או פולשנית (צנתור מוח) בהתאם לצורך. מטופלים שחוו אירוע מוחי חולף מופנים בתוך 24 שעות למרפאת ייעוץ ייחודית (שירות TIA) לצורך אבחון ומעקב.
צוותי חדר המיון וצוותים נוספים בבית החולים הוכשרו בגישה חדשנית לתפעול מערך הטראומה הנוירוכירורגי. השיטה מבטיחה קבלה מהירה לבית החולים ללא המתנה או עיכובים בקבלת האבחון והטיפול.