שירות אורו-אונקולוגי

סרטן הערמונית נחשב לסרטן שכיח ביותר. הוא מופיע אצל כמחצית מהגברים מעל גיל 70, ואצל מרבית הגברים מעל גיל 90. הוא מופיע ברמות שונות של חומרה: כמחלה עם התפתחות איטית לאורך שנים המלווה במעט תסמינים   אך גם כמחלה תוקפנית ומהירה, שעלולה להשפיע על אורך ואיכות החיים של המטופל. לגילוי מוקדם של סרטן ערמונית חשיבות רבה והנושא נחקר רבות ועובר שינויים משמעותיים בעשור אחרון. 

הבדיקה השכיחה היא בדיקת בדיקת סקר של PSA, המתבצעת באמצעות בדיקת דם פשוטה. PSA הוא חלבון המיוצר בערמונית באופן תקין ובכמות גבוהה בתאי גידול של הערמונית. בנוסף ניתן לבצע בדיקה ידנית (החדרת אצבע הרופא אל תוך פי הטבעת ומישוש הערמונית דרך קיר המעי), אך אמינותה שנויה במחלוקת. במקרים בהם הממצאים מחייבים, מתבצעת בדיקת אולטרסאונד  עם לקיחת ביופסיה הנבחנת תחת המיקרוסקופ. 

אם התגלה הסרטן בשלב מוקדם, ניתן לטפל בו בהצלחה באמצעות ניתוח או קרינה. יש מצבים שניתן לעקוב על המחלה ולהתחיל בטיפול מאוחר יותר. בשערי צדק קיימים כל האמצעים המתקדמים לטיפול ניתוחי בסרטן הערמונית, לרבות רובוט "דה-וינצ'י" המתקדם בעולם. יתרונו של הרובוט בא לידי ביטוי במשך ההחלמה, שיפור בתחלואה כגון שליטה על מתן שתן והפרעה בתפקוד מיני ללא פגיע בתוצאות אונקולוגיות.