דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המחקר והפיתוח בשערי צדק נמצא בתנופת צמיחה חסרת תקדים. מספר המאמרים המתפרסמים על ידי חוקרי שערי צדק הולך וגדל משנה לשנה. ישנם כ-1,000 מחקרים פתוחים במקביל בבית החולים, ו-400 מחקרים חדשים מוגשים לאישור ועדת הלסינקי המוסדית מדי שנה. מספר החברות להן שיתופי פעולה עם שערי צדק עמד של 300 בשנת 2022. הפעילות המחקרית נעשית כחלק אינטגרלי מהעשייה השוטפת בבית החולים, במטרה לטיוב ושיפור פני הרפואה.

עדות להיקף הפעילות בתחום הניסויים הלקליניים ניתן למצוא בדו"ח משרד הבריאות המסכם את ההתקשרויות של המוסדות הרפואיים עם חברות מסחריות לשם ביצוע מחקרים בשנת 2021 כי שערי צדק נמצא במקום הרביעי מבחינת ההכנסות ממחקר משתף עם התעשייה.

לצפייה בדו"ח משרד הבריאות

תוכניות מצוינות ומענקי פנים

מאז הקמת הרשות למחקר ופיתוח בשערי צדק בשנת 2011 קודמו תכניות מחקר שונות ומגוונות. נחתם הסכם סינוף עם האוניברסיטה העברית בירושלים, הוקמו קרנות פנימיות לתמיכה במחקר עצמאי בהובלת חוקרי שערי צדק. קרן מדעית למחקר לבדה מממנת מאות אלפי ש"ח הניתנים לכעשרים הצעות מחקר כל שנה .

הנהלת בית החולים יחד עם הרשות למחקר ופיתוח מקדמת מספר תוכניות מחקר אסטרטגיות כולל תוכניות רופא-חוקר, תוכניות בשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה והמכון למדעי החיים, ותוכניות קידום מחקר למתמחים, כחלק מהכשרת דור העתיד של המחקר.

תוכנית ת.ל.מ

תכנית למתמחים/ות מצויינים/ות במרכז הרפואי שערי צדק. התוכנית נועדה לחשוף מתמחים/ות בעלי פוטנציאל מצויינות למחקר קליני, בדגש על שילוב בין מצויינות קלינית ופיתוח יכולות מחקריות. המשתתפים בתוכנית יקבלו תקציב שנתי של 20,000 ₪ למשך שלוש שנים, מנטורינג וליווי אישי, וזמן מוגן לביצוע המחקר.

להגשת מועמדות לתכנית ת.ל.מ

לרשימת הזוכים לשנת 2024 בתוכנית ת.ל.מ

מסלול בראש

תכנית קידום רופאות/חוקרות ורופאים/חוקרים מצטיינים במרכז הרפואי שערי צדק. התוכנית נועדה לפתח רופא/ה-חוקר/ת מצטיין, בדגש על שילוב בין מצוינות קלינית ומחקרית. משתתפים בתוכנית יקבלו תקציב של עד 100,000 ₪ לשנה ל-3 שנים, ליווי אישי ומטורינג, וזמן מוגן לביצוע המחקר.

להגשת מועמדות לתכנית בראש

לרשימת הזוכים בשנת 2024 בתוכנית בראש

הקרן המשותפת

הקרן מיועדת לעידוד מחקר של חוקרים מהמגזר הקליני הנמנים על הסגל האקדמי של הפקולטה לרפואה, במינוי אקדמי תקני מלא ותקף של "מדריך/מרצה." הגשת הצעות המחקר היא ע"י שותף קליני ושותף פרה-קליני מהפקולטה לרפואה, וסכום המענק הוא עד 10,000 דולר,

להגשת מועמדות לתכנית הקרן המשותפת

קרן קמל"א

הקרן מאפשרת לרופאים ללא מינוי אקדמי להגיש הצעת מחקר יחד עם שותף מהסגל הבכיר בפקולטה לרפואה ולבצע מחקרים משותפים במדע בסיסי או קליני; זאת במטרה לחזק את הקשר האקדמי בין המוסדות המסונפים לפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. גובה המענק הוא עד 20,000₪.

להגשת מועמדות לתכנית קרן קמל"א

קרן ש.מ.ש

מטרת הקרן היא לעודד שיתופי פעולה מחקריים בין רופאים/ות משערי צדק וחוקרים/ות מהמכון למדעי החיים ע"י מימון מחקר מדעי בסיסי או קליני. גובה המענק עד 40,000 ₪ לשנה, לשנתיים, וההגשה מתבצעת ע"י רופא/ה משערי צדק יחד עם חוקר/ת מהמכון.

להגשת מועמדות לתכנית קרן שמש

לרשימת הזוכים בשנת 2021 בתוכנית שמש 

תכנית י.ר.ח

תכנית יחד-רופא-חוקר היא תכנית חדשה שמטרתה לממן מלגת קיום עבור רופא/ה משערי צדק שיקדיש זמן מיועד למחקר באמצעות עבודה במעבדה במכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

להגשת מועמדות לתכנית קרן י.ר.ח

לרשימת הזוכים בשנת 2021 בתוכנית י.ר.ח

קרן מדעית למחקר

קרן פנימית של המרכז הרפואי שערי צדק שמטרתה לתמוך ולקדם מחקר עצמאי קליני שנערך ע"י חוקרי בית החולים. 20,000 ₪ מוענקים ל 20 הצעות מחקר מדי שנה.

להגשת מועמדות לקרן מדעית למחקר