דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

תכנית לידה 

על הגב או על הצד? עם משככים או בלי? כמה זמן אפשר לשהות במקלחת ומתי מנתקים את חבל הטבור? שאלות אלה ועוד רבות אחרות בוודאי עולות ככל שהלידה מתקרבת. אנחנו בשערי צדק רוצים שתגיעי ללידה רגועה ומוכנה. לשם כך אנו מציעים מפגש אישי עם מיילדת במהלכו תוכלי לשאול את כל השאלות על תהליך הלידה, לקבל הסברים על האפשרויות השונות הזמינות לך במהלך השהות במיון המיילדותי ובחדר הלידה ולבנות תכנית לידה המותאמת לצרכייך ולרצונותייך. 

כל אישה בהיריון שמתקרבת לתאריך הלידה המשוער שלה מוזמנת לתאם פגישה ולבנות לעצמה תכנית לידה, אך פגישה זו מומלצת במיוחד לנשים המעוניינות בלידה נרתיקית לאחר שילדו בניתוח קיסרי בעבר וכן לנשים שחוו טראומה סביב הלידה הקודמת ומעוניינות בחוויה מתקנת ומיטיבה. 
במהלך הפגישה המיילדת תשאל אותך על מהלך ההיריון הנוכחי ועל ההריונות הקודמים (ככל שהיו), תקשיב לבקשותייך ותפרט בפנייך את כל האפשרויות הרלוונטיות בהתאם לנתונייך האישיים. בין היתר היא תנחה אותך ותדון איתך בנושאים הבאים: 
•    איך לתאם ציפיות מול נציגי הצוות הרפואי והסיעודי אותם תפגשי בשלבים השונים של שהותך במתחם המיילדותי.
•    אילו מנחי לידה מתאימים לך. בין המנחים האפשריים: על הגב, על הצד, בעמידת שש, בכריעה, תוך שימוש בכיסא לידה.
•    אילו משככי כאבים מתאימים לך. בין משככי הכאבים האפשריים: שהייה תחת זרם מים חמים, תרגילי תנועתיות והרפיה, דיקור סיני, מסאז', מכשיר טנס (לא מסופק על ידי בית החולים), גז צחוק, אפידורל, טשטוש ועוד. 
•    כיצד ניתן לקדם את הלידה באופן טבעי טרם הכניסה לחדר הלידה. 
•    מתי מומלץ להגיע לבית החולים. 
•    אילו אפשרויות ביות מוצעות בבית החולים, תוך פירוט היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. 
בנוסף לכל אלה, תקבלי במהלך הפגישה טיפים רבים לגבי תהליך הלידה הספציפי שלך וההתנהלות במהלכו. אולם הטיפ העיקרי רלוונטי לכולן - פתיחות מחשבתית. חשוב לזכור שלידה היא תהליך דינמי והרבה דברים יכולים להשתנות בשעות שבין הציר הראשון לרגע בו תחזיקי את תינוקך החדש. גם העדפותייך שלך יכולות להשתנות בזמן הזה. כל שינוי כזה יכול לערער ולהלחיץ, אבל עם קצת פתיחות והכלה הוא ישתלב בתכנית הלידה כאילו היה שם תמיד.
יולדת המעוניינת בכך, תקבל בתום הפגישה סיכום כתוב של כל ההמלצות. ובכל מקרה מומלץ להעלות את הדברים על הכתב ולחלוק אותם עם המלווה שלך. 

נבקש להדגיש - אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לכבד את רצונותיה של כל יולדת, אולם בריאותה ובריאות תינוקה מעל הכל. יתכן שיהיה צורך בהתערבויות שאינן כלולות בתכנית הלידה. 

מידע למטופל ומטופלת

יצירת קשר

  • מזכירות חדר לידה (בשעות הבוקר)
    02-6555555
    02-5645588