דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

כירורגיה גינקו-אונקולוגית

אודות

מדי שנה מאובחנות בישראל כ-900 נשים הסובלות מגידולים ממאירים גינקולוגיים. המחלקה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי שערי צדק מטפלת כל שנה בכ-110 מתוכן. מאלה, עשרות נשים מגיעות לטיפול בעקבות אבחון של סרטן ברחם או בשחלות.


במחלקה מתבצע מגוון רחב של ניתוחים הקשורים בתחום הכירורגי: כריתת רחם פשוטות ורדיקליות בגישות שונות, ניתוחים תוך-רחמיים כמו הסרת גידולים ופוליפים וניתוחים לטיפול בדליפות שתן. הגישה הניתוחית הנבחרת - פתיחת בטן, ניתוחים זעיר-פולשניים (לפרוסקופיים) או ניתוחים המבוצעים דרך הנרתיק - מותאמת לכל מטופלת באופן ספציפי בהתאם למצבה הרפואי כדי להבטיח עד כמה שאפשר את יעילותו של הניתוח ואת בטיחות המטופלת.


המחלקה עוסקת בעיקר בכירורגיה רדיקלית המשולבת בהקרנות או טיפול כימותרפי, אולם לא אחת מדובר במטופלות בשנות העשרים והשלושים לחייהן שרוצות להביא ילדים ולעניין שימור הפוריות מקום מרכזי בתהליך הטיפולי. הגישה הנהוגה במחלקה היא לטפל ככל הניתן בגידול באופן ממוקד ולא לפגוע בפוריות המטופלות. לצד שאיבת ביציות והקפאתן (במסגרת המחלקה להפריה חוץ-גופית) וכן הקפאת עוברים וקטעי שחלה, בכל ניתוח נעשה המרב כדי להבטיח שהרחם לא ייפגע ויוכל לשאת הריון בהמשך. למחלקה הצלחה מוכחת בתחום והיא בין הבודדות בישראל שמבצעת כריתת צוואר רחם רדיקלית תוך שימור הרחם עצמו, במקרים של גידולים ממאירים של צוואר הרחם.

מידע למטופלת

יצירת קשר

  • טלפון : 02-6555999
  • מיקום: בניין ראשי, קומה 7
  • שעות ביקור: הניתוחים מתבצעים בימים א', ג', ה'