המחלקה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי שערי צדק כוללת 14 מיטות ומאושפזים בה חולים קריטיים עם פגיעות רב-מערכתיות. המחלקה נפתחה מחדש באוגוסט 2017 לאחר ששופצה והורחבה לחלוטין וכוללת 12 מיטות נמרץ רגילות ושני חדרי ניטור לחץ שלילי עבור חולים עם מחלות המאובחנים עם מחלות מדבקות. מחלקת טיפול נמרץ בשערי צדק קולטת כ-800 מטופלים בשנה מכל תחומי בית החולים ומכל תחומי הידע.
 
צוות טיפול נמרץ מורכב מרופאים, אחיות, פרא-רפואיים (דיאטניים, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים), טכנולוגים (כגון דרכי נשימה, רדיולוגיה, אקו, נוירולוגיה) וצוות תמיכה (מתנדבי שירות לאומי וצוות ניקיון). בנוסף לעבודה השוטפת במחלקה, אנשי הצוות מעורבים בעבודתן של מחלקות רבות בבית החולים. הם נקראים לספק ייעוץ, לבצע הערכות של חולים קריטיים, לסייע בפרוצדורות הנשמה והכנסת צנתר מרכזי ועוד.
 
הסיבות השכיחות לאשפוז בטיפול נמרץ הן טראומה (תאונות דרכים לדוגמא), כשל נשימתי, זיהומים (כגון אלח דם והלם ספטי) או בשל ניתוח נרחב. רבים מהמטופלים מחוברים להנשמה מכנית, לפחות בתחילת האשפוז. משך האשפוז הממוצע בטיפול נמרץ הוא כחמישה ימים, אם כי זה משתנה ממטופל למטופל כאשר השחרור תמיד ייעשה תחילה למחלקה אחרת בבית חולים. המאושפזים במחלקת טיפול נמרץ שוהים במחלקה בין מספר ימים למספר שבועות בזמן שגופם מתאושש ורוב הזמן הם מורדמים ומונשמים. לאחר שמצבם משתפר, הם עוברים גמילה מהתרופות התומכות ומההרדמה ומתחילים בתהליך השיקום שיחזיר אותם למעגל החיים.
 
טיפול נמרץ שערי צדק משתמש בכל הטיפולים המתקדמים הנדרשים - לרבות אוורור, אוורור לא פולשני, תרופות כלי דם, ניטור מתקדם, טיפול מתמשך בתחליפי כליות ופלזמפרזה (תהליך רפואי שבמהלכו נשאב הדם אל מחוץ לגוף). טיפול נמרץ מייצג גם את מרכז ECMO עבור בית החולים עם תוכנית פעילה של פרוצדורות ורידיות ועורקיות כאחד.
 
אשפוז במחלקת טיפול נמרץ הינו אירוע מורכב עם אתגרים הן עבור החולה והן עבור משפחתו/יקיריו. ואנו במחלקה נעשה כמיטב יכולתנו על מנת לתמוך במטופלים ובני משפחתם בתהליך זה עם עדכונים רפואיים שוטפים (מדי יום), שעות ביקור ייעודיות ופגישות סדירות מול השירות הסוציאלי. במקרה שיש צורך בתמיכה נוספת, יש לפנות אל נאוה אלון, מזכירת המחלקה.