דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המרפאה הגסטרו-גנטית

מהי המרפאה הגסטרו גנטית?

המרפאה הגסטרו-גנטית הינה פרי שיתוף הפעולה של מערך הגסטרו בשערי צדק עם היחידה לגנטיקה. במרפאה יושבים יחד זה לצד זו גסטרואנטרולוג בכיר ויועצת גנטית, ומטופלים אשר מגיעים למרפאה מקבלים יעוץ משולב, ויכולים להפנות שאלות ולקבל מענה משניהם. על ידי כך נמנע מצב של התרוצצויות של המטופל בין מרפאת הגסטרו למרפאה הגנטית, ולמעשה בזמן ביקור המרפאה, נערך דיון על כל מקרה לגופו בשילוב שתי הדיציפלינות המטפלות וכמובן – בשילוב עם המטופל עצמו.

מה עושים במרפאה הגסטרו-גנטית?

בתחילת הביקור, המטופלים יושבים עם אחות מתאמת, ויחדיו הם בונים אילן יוחסין (“עץ משפחה") המתאר את מבנה משפחתו של המטופל, וממפה את שכיחות הופעת המחלות הרלוונטיות באותה המשפחה (לעיתים מדובר במקרה ראשון במשפחה).
בהמשך הביקור, נכנס המטופל למרפאה עצמה, ובה מנוהל דיון עם רופא הגסטרו והיועצת הגנטית, במהלכו מושלם הראיון הרפואי, ניתנות המלצות להמשך בירור במידת הצורך וניתן מענה לשאלות המטופלים.

מי צריך להגיע למרפאה הגסטרו-גנטית?

מטופלים רבים מופנים לייעוץ במסגרת המרפאה הגסטרו-גנטית. פעמים רבות, הסיבה לביקור הינה ריבוי פוליפים, ולאו דווקא גידול. במקרים אחרים הסיבות יכולות להיות סיפור משפחתי של גידולים במערכת העיכול, מקרים של גידולים בגיל צעיר ועוד. יש לציין כי קיים קשר בין גידולי מערכת העיכול ובין גידולים באיברים אחרים אשר לכאורה אינם נראים קשורים (למשל סרטן הרחם), ולכן חשוב להגיע לייעוץ מסודר. יש לציין כי ההתוויות לבירור גנטי מתעדכנות בהתאם לספרות העדכנית.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר

 • טלפון : 02-6555116
 • טלפון 2 : 02-6666116
 • פקס: 02-6540744
 • מיקום: בניין ראשי, קומה 4, מכון הגסטרו
 • שעות ביקור: ג', 09:00-12:00
 • המכון לגנטיקה רפואית


  טל': 02-6666336/435
  02-6555130
  פקס 02-6666935