דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

היחידה למחלות מעי דלקתיות בהיריון

אודות

מחלות מעי דלקתיות הן מחלות כרוניות בעלות מהלך של התלקחויות והפוגות לסירוגין הדורשות נטילה קבועה של תרופות מדכאות חיסון וכרוכות תכופות בניתוחי בטן. כל אלה מעלים סוגיות רבות בקרב חולות צעירות בדבר יכולת הפריון שלהן. היריון עם רקע של מחלת מעי דלקתית נחשב לרוב להיריון בסיכון גבוה. .
המטופלות ביחידה מעוניינות להרות וללדת אך מלאות בחששות - האם נוכחות מחלה כרונית יכולה לגרום לקשיים בהתעברות, האם היריון עלול לגרום להתלקחות של המחלה היסודית, ומה בדבר התרופות - האם אין סיכון בנטילתן בהיריון והאם תיתכן חלילה פגיעה בעובר?
לצורך מענה לשאלות אלו ורבות אחרות הוקמה מסגרת ייחודית זו הכוללת מרפאה לנשים בתקופת הפוריות הסובלות ממחלות המעי הדלקתיות - IBD MOM - בה ניתן להתייעץ עם רופאת נשים ורופאה גסטרואנטרולוגית. בעת הצורך יצטרף גם כירורג, בייחוד כאשר מדובר בחולות שעברו ניתוח משמעותי או פאוץ' (כריתת מעי גס משחזרת) כחלק מהטיפול במחלה.
למטופלות המגיעות לייעוץ טרם כניסתן להיריון נבהיר את החשיבות הרבה שבלהיות בהפוגה קלינית בעת כניסה להיריון. מטופלות שכבר בהיריון יקבלו במרפאה מעקב צמוד לאורך ההיריון ובשבועות שאחריו שגם בהם עלולות להופיע התלקחויות של המחלה.

ביחידה אחות מתאמת קלינית הדואגת לזמינות השירותים הניתנים לחולה ונגישותם, פסיכולוג רפואי המספק דרכים להתמודדות בצילה של מחלה כרונית, ודיאטנית קלינית בכירה הבונה תכניות תזונתיות לחולות בהתאם לאופי מחלתת.
הצוות הרב-תחומי מספק מסגרת אטרקטיבית וחשובה לחולות הללו בתקופה כה חשובה של חייהן ומאפשר להן לקבל את התנאים האופטימליים על מנת שכל אחת ואחת מהן, למרות מחלתן הכרונית, תוכלנה לבנות משפחה ולהביא ילדים בריאים לעולם.
המרפאה פתוחה לנשים חולות קרון וקוליטיס מכל רחבי הארץ.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר