בית הספר שליד מחלקות הילדים במרכז הרפואי שערי צדק מספק שירותים חינוכיים, פעילויות העשרה ותמיכה רגשית לכל הילדים מגיל 3 עד גיל 21 המאושפזים בבית החולים.
אשפוז מפר את האיזון הכללי של הילד ושל סביבתו הקרובה בשל החרדה הקיומית המתעוררת בעקבות החולי והיעדר תחושה של שליטה עצמית. בתוך משבר זה בית הספר מייצג נקודת אור המאפשרת לשמר את החלק הבריא בעולמו של הילד באמצעות תכנים נורמטיביים ודפוסים המוכרים לילד ולמשפחתו. 
בית הספר נוקט בגישה חינוכית הוליסטית שמתייחסת לבריאות הנפשית של הילד באותה מידה של חשיבות כמו לבריאותו הגופנית. דרך העבודה של הצוות מתייחסת בו זמנית לממדים החינוכיים, הלימודיים, החברתיים והרגשיים של הילד החולה. 

צוות בית הספר שייך לאגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך ומורכב ממורות לחינוך מיוחד, מטפלות באמנות, מטפלת במוזיקה, מטפלת באמצעות בעלי חיים ויועץ-פסיכולוג. בנוסף נעזר הצוות בליצנים רפואיים, מתנדבים מפרויקט פר"ח, בנות שירות לאומי, סטודנטים לחינוך מיוחד ומזכירה. 

בית הספר מציע פעילויות רבות ומגוונות: 
תמיכה אקדמית בילדים המאושפזים: צמצום פערי למידה, טיפוח ושימור כישוריו ומיומנויותיו של התלמיד במהלך האשפוז, עידוד המוטיבציה של התלמיד לשמור על רצף לימודי שנקטע עקב האשפוז. צוות בית הספר מקיים קשר רציף עם בית הספר והקהילה של הילד המאושפז ודואג למתן תמיכה לימודית בבית בסיוע עמותת תללי"ם
הכנה לניתוחים ולטיפולים פולשניים: ילדים המגיעים לשערי צדק על מנת לעבור ניתוח משתתפים בפעילות המפחיתה חרדות ומציגה בפניהם מידע המתאים לגילם ולהבנתם באמצעות שיחות, סיפורים, הצגות, תמונות ואמצעים נוספים.
תמיכה רגשית ומתן כלים להתמודדות עם המחלה.
מוסיקה: התלמידים משתתפים בפעילות מוסיקלית עשירה ומגוונת. הפעילות מתבצעת בקבוצות או באופן פרטני. טיפול באמצעות מוסיקה משמש גם לתמיכה ולעזרה רגשית לתלמידים הזקוקים לכך. 
אמנות: לרשות התלמידים מגוון רחב של פעילויות בחומרים שונים ובטכניקות מגוונות. תלמידים הזקוקים להפעלה, לעידוד או לעזרה בהבעת רגשותיהם מקבלים טיפול פרטני. 
לימוד, יצירה והבעה באמצעות מחשב: לרשות התלמידים חדר מחשבים המצויד בטכנולוגיה מתקדמת, בתוכנות הפעלה ומשחקים ובתוכנות לימודיות רבות. בשיתוף עם עמותת קו-אור, התלמידים חווים למידה בנושאים שונים בתהליך של למידה מרחוק.
זואותרפיה - טיפול באמצעות בעלי חיים: הילדים מוזמנים להתנסות בעבודה עם בעלי חיים. הם לומדים לתקשר עם בעלי החיים, לטפל בהם, לחוש אותם ולהבין את עולמם.
ספריית השאלה: קיימת אפשרות לשאול ספרים, משחקים, קלטות, טלוויזיה ו-DVD ומחשב עם סרטים המתאימים לגילאים השונים.
הווי: בית הספר מארגן לילדים המאושפזים אירועים כגון ימי הולדת וקבלת שבת בתוך המחלקות, וגם טיולים וסיורים מחוץ לבית החולים עם הצוות הרפואי והסיעודי. 

המרכז הרפואי שערי צדק היה בית החולים הראשון בו הוצבה גננת, ומאוחר יותר מורה, מטעם משרד החינוך. 
ראשיתו של בית הספר בשנות השבעים, כאשר מנהל אגף הילדים דאז פרופ' פרייר הציע להכניס לאגף גננת שתעסיק את הילדים בזמן האשפוז. עם השנים המקום התרחב, וגם הצוות. ב-2001 עבר בכנסת חוק הילד החולה שהצהיר שכל ילד הוא בר-חינוך, גם ילדים מאושפזים. מאותה שנה משולבות מסגרות חינוכיות בכל בתי החולים בארץ.